Sign in

Mulan (2020) — Obejrzyj cały film online! ✅ [Dubbing PL]

Mulan online, który swoją premierę miał w 2020 roku, to ekranizacja popularnej na całym świecie animacji z 1998 roku. Pragniesz dowiedzieć się, czy produkcja filmowa jest lepszą formą przekazania treści od oryginału? Na szczęście Mulan 2020 online być może będzie można oglądać za darmo! Uruchom opcję z polskim lektorem i teleportuj się do zupełnie innego świata!

🔼 Kliknij w odtwarzacz powyżej, aby obejrzeć Mulan (2020) 🔼

Oglądaj film Mulan online, który być może będzie dostępny za darmo!

Jako pierwowzór do tego projektu filmowego Disney wykorzystał elementy chińskiego folkloru. Pierwsze informacje o domniemanym remake’u pojawiły się w sieci już w 2010 roku, ale ostatecznie pomysł ucichł i nie podjęto się jego realizacji. Wielokrotnie próbowano powrócić do tego projektu, aż w końcu udało się zrealizować zamysł i wyprodukować film. W wersji filmowej mamy okazję podziwiać naprawdę wiele znanych gwiazd i nieco mniej znanych aktorów, którzy również świetnie się spisują.

Pierwsza premiera miała miejsce w Hollywood, jak przystało na Disneya, wraz z początkiem marca 2020 roku. Niestety zaplanowane pokazy w innych miejscach zostały przełożone lub całkowicie odwołane z powodu panujących warunków na świecie. Całe szczęście, że nie trzeba iść do kina, tylko można obejrzeć za darmo film Mulan online. Uruchom najnowszą produkcję na takim urządzeniu, na jakim chcesz i dowiedz się, jakie przygody przeżyła wojownicza Chinka.

Mulan z 2020 roku to kolejny remake w wykonaniu Disneya

Osoby odpowiedzialne za znalezienie odpowiedniej aktorki do głównej roli spotkali się aż z tysiącem chętnych kobiet. Każda z nich musiała spełniać szczegółowo wyznaczone wymagania, do których należały np. Opanowanie sztuk walki czy idealne posługiwanie się językiem angielskim. W efekcie wybrano aktorkę chińsko-amerykańskiego pochodzenia Liu Yifei.

Mulan cały film
Mulan cały film

Wstępnie zakładano, że reżyser również będzie pochodzenia azjatyckiego, jednak w ostatecznym rozrachunku zdecydowano się na zatrudnienie Niki Caro. W efekcie film stał się drugą produkcją w historii Disney’a, która została wyreżyserowana przez kobietę. Reżyserka w bardzo krótkim czasie podała informacje, że w odświeżonej wersji nie zostaną umieszczone żadne utwory muzyczne z animacji z 1998 roku, ale za to ich wersje instrumentalne zostaną wykorzystane do ścieżki dźwiękowej.

W filmie wystąpili m.in:

  • Liu Yifei
  • Yoson An
  • Gong Li
  • Donnie Yen
  • Jason Scott Lee
  • Ron Yuan

Pragniesz zobaczyć Mulan film online w opcji z polskim lektorem? To banalnie proste! Uruchom film i wybierz wersję z polskim dubbingiem i dowiedz się, czy wolisz kultową animację, czy adaptację filmową!

Cały film Mulan w polskiej wersji już można oglądać online

Mulan to z pewnością ciekawe przeżycie, które jednocześnie spełnia funkcję chwały dla oryginalnej animacji. Wielu krytyków filmowych jest zdania, że ta produkcja jest jedną z lepszych adaptacji filmowych bajek tego producenta. Jednak w tłumie oglądających pojawiły się również głosy rozczarowania, że ekranizacja nie jest musicalem, a na to według nich wskazuje wersja animowana. Jeszcze inni uważają, że dzięki wyrzuceniu utworów znanych z animacji produkcja wygląda realistyczniej. Warto także zwrócić uwagę, na sceny bijatyk, które kojarzyć się mogą z ogromnymi hitami. A Ty, na co zwrócisz uwagę, jeżeli obejrzałeś film animowany z 1998 roku?

Niestety w Mulan (2020) zdecydowano się na usunięcie kilku ważnych bohaterów z oryginału. Bardzo dziwne jest to, że ani razu nie występuje w produkcji jedna z bardziej lubianych postaci, Mushu! Jednak w tym przypadku nadano o wiele większego znaczenia dla feniksa, który nie ukrywajmy, o wiele lepiej dopasowuje się w ramy konwencji Mulan. Głównie dlatego, że ten ptak według chińskiej mitologii posiada funkcje płynności płci. Możemy spotkać się także z określeniem fenghuang, w którym pierwszy człon nawiązuje do męskości a drugi człon do płci przeciwnej, co tylko potwierdza dość niejasną różnicę płci. W niektórych przypadkach fenghuang występuje w znaczeniu towarzysza smoka, co mogło oznaczać symbol cesarza. Mulan jest z pewnością produkcją opowiadającą o kobiecie udającej mężczyznę, byle tylko pomóc swoim bliskim, a także swojej ojczyźnie, więc z tego powodu feniks idealnie wpasowuje się w ramy tego motywu.

Mulan film online po polsku
Mulan film online po polsku

Następnym bohaterem, którego zabrakło w Mulan 2020, jest generał Li Sheng. Na jego miejscu znalazł się Chen Honghui, co zdecydowanie wpływa na płynność niektórych wątków. Zgoła odmienne jest również środowisko rodzinne Mulan w nowej produkcji filmowej, młoda kobieta otrzymała siostrę. Ten zabieg sprawia, że adaptacji jest znacznie bliżej do znanej chińskiej legendy, ponieważ w niej również przewijało się rodzeństwo dziewczyny.

Większość recenzentów jest zdania, że jedną z najbardziej widocznych i zauważalnych zmian w stosunku do animacji jest zmiana antagonisty. Xian Lang to przerażająca czarownica, która jest w stanie przemienić pewien kształt w latającego drapieżnika. Disney słynie z dość specyficznych złoczyńców w formie wiedźm czy czarodziejek a dzięki uwzględnieniu Xian Lang oglądający otrzymują zupełnie nowe spojrzenie na całą sytuację.

Film Mulan z pewnością należy zaliczyć do jednych z lepiej zrealizowanych do tej pory adaptacji produkcji animowanych Disneya. Mimo tego, że wiele fragmentów zostało zmienionych lub dodanych, to wspaniała przygoda w Chinach, którą masz okazję przeżyć choćby w tej chwili. Mulan cały film można oglądać, korzystając z serwisu online i można to robić nawet w polskim lektorem!

Mulan lektor pl może być rewelacyjnym wyjściem dla każdego rodzica, który pragnie, aby jego dzieci były w stanie bez utrudnień zobaczyć produkcję. Dzieci z pewnością będą pod wrażeniem dynamiczności produkcji i zdecydowanie nie będę w stanie zrobić przerwy podczas oglądania. Dlatego też ich wygoda powinna być priorytetem.

Włącz Mulan online z lektorem i spędź wspaniały wieczór!

Te osoby, które miały okazję obejrzeć animację Mulan w okresie dzieciństwa często doczekały się już własnych dzieci. Obejrzenie całą rodziną Mulan lektor online może być naprawdę świetnym sposobem na wspólne spędzenie wieczoru. A Twoje pociechy miały okazję zobaczyć kultową animację z 1998 roku, czy ta przygoda jest jeszcze przed nimi?

Film Mulan można oglądać online w polskiej wersji językowej, więc naprawdę trzeba docenić tę możliwość. Teraz masz okazję oglądać jedną z lepszych produkcji Disneya, nie wychodząc z domu. I naprawdę bez znaczenia jest to, czy masz zamiar dokonać tego podczas jedzenia, czy wygodnie leżąc w łóżku. Najważniejsze jest to, że nie musisz nigdzie wychodzić. Kinowa wersja Mulan to zdecydowanie rewelacyjna przygoda i warto zabrać w nią swoich bliskich.

Wystarczy, że wybierzesz urządzenie, na którym chcesz obejrzeć film, i odpalisz Mulan online! W tej chwili możesz skorzystać z olbrzymiej biblioteki filmów całkowicie za darmo. Nie ma znaczenia pora, o której to zrobisz. Kliknij kilka razy i już!

Jestem wielką miłośniczką kina akcji i filmów komediowych! :)

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store